Про це свідчать результати дослідження вчених з Канади, Ізраїлю та США, опубліковані у журналі BMJ Open.
Науковці протягом 9 років проводили опитування у школах 88 країн світу – тестування пройшли понад 400 тисяч підлітків віком 11-25 років.
Читайте також: Як споживання цукру впливає на вчинки дітей: несподівані дані
Їх питали – як часто вони втручалися у будь-які бійки з іншими. Потім команда фахівців розглядала – у яких з цих країн заборонені тілесні покарання, і якщо заборонені, то чи заборона поширювалася лише на школи, чи й на домашнє виховання також.
З'ясувалось, що хлопчики більш, ніж втричі, частіше б'ються, ніж дівчата – більше 4 разів на рік.
У країнах, де тілесні покарання повністю заборонені, такі сутички виявилися на 31% менш поширеними серед хлопців та на 58% – серед дівчат віком 13 років.
Тілесне покарання дітей у сім'ї може призвести до проблем з психічним здоров'ям
Після врахування таких факторів, як: економічний рівень країн, показники кількості убивств, заборона на смертну кару, з'ясувалось, що заборона тілесного покарання впливає лише на поведінку дівчат.
Вчені не впевнені, чи заборона тілесного покарання однозначно призведе до кращої поведінки, але очевидним залишається те, що агресія – один із найсильніших факторів, що впливає на дитину.
На думку професора з розвитку людського потенціалу та сімейних наук з Техаського університету Остін Елізабет Гершонф, коли дитину б'ють – це приклад застосування агресії до інших людей, і діти цьому навчаються саме від батьків.
Це також пов'язане із виникненням проблем з психічним здоров'ям таких як депресія та тривога,
– зазначила вона.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.