Це важливе дослідження, адже найбільше мозок розвивається у перші 5 років життя. У дослідженні взяло участь 47 здорових дітей, які ще не пішли в дитячий садочок, повідомляє CNN.
До теми: Які три звички найбільше впливають на розвиток мозку дитини
Зображення, продемонстровані нижче, є результатом першого дослідження, яке надає нейробіологічні дані про потенційні переваги читання та збитки, які виникли через проведення часу перед "екраном".
Нижче наведений скан мозку дитини, яка часто читає з вихователем. Червоні області вказують про зростання організованої білої речовини в мовних та грамотних областях мозку дитини, тобто областей, які підтримуватимуть навчання в школі.
Червоний колір – збільшення активності білої речовини в мовних центрах / Фото: CNN
Нижче ж мозок дошкільника, який грає ігри на планшеті дві години на день. Синій колір демонструє значну недорозвиненість та неорганізованість білої речовини в тих самих областях, які необхідні для підтримки навчання.
Синій колір – недорозвинення білої речовини під час використання телефону, планшету, телевізора / Фото: CNN
Окрім сканування мозку, дітям дали пройти когнітивні тести. Дошкільнята, які бавились у смартфонах, планшетах або дивились телефізор більше однієї години на день, мали менші навички грамотності, гірше володіли експресивною мовою та демонстрували нижчу здатність швидко називати предмети. Натомість ті діти, які часто читали книги, успішніше проходили тестування.
Втім вчені наголосили на тому, що одного читання для розвитку мозку дитини недостатньо. Аби залучати усі функції мозку, необхідно гуляти, гратися з іграшками, вмикати уяву та фантазію.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.