Лікар-інфекціоніст Дар’я Панева пояснила різницю між харчовим отруєнням та кишковою інфекцією.
Читайте також: 6 інфекцій, які можна підхопити у перукарні
Найчастіші причини кишкових інфекцій – бактерії і віруси, що проникають в організм через рот. При цьому віруси частіше потрапляють з водою і брудними руками або іншими сторонніми предметами (іграшками, посудом, рукою сусіда, тощо), а бактерії – з водою і їжею.
У випадку, коли були порушені правила кулінарної обробки продуктів і/або зберігання готових страв, в них можуть накопичуватися, крім самих бактерій, ще й токсини. Токсини – це отрута, тому таке захворювання дійсно можна вважати отруєнням. Однак у таких випадках правильніше використовувати термін "харчова токсикоінфекція".
Перш за все, не варто забувати, що виробляють цю отруту бактерії, які теж потрапляють в організм з "отруєної" їжі.
Симптоми кишкової інфекції
Харчова токсикоінфекція (ХТІ) підлягає такому ж епідеміологічному контролю, як і будь-яка інша кишкова інфекція. Тобто, якщо, наприклад, в дитячому саду реєструються кілька випадків захворювання, то проводиться розслідування з метою встановлення і усунення джерела інфекції.
Лікувальні заходи, що при кишкової інфекції, що при ХТІ дуже схожі і в основному зводяться до того, щоб уникнути зневоднення.
Таким чином, і кишкова інфекція, викликана вірусом (наприклад, ротавірусна) або бактерією (наприклад, сальмонельоз), і ХТІ – це все інфекції.
Що ж таке отруєння? Отруєння виникає через потрапляння в організм отрут, наприклад, отруєння грибами або сурогатами алкоголю, парами ртуті або чадним газом, в результаті укусу отруйної комахи або змії, тощо.
Які продукти найчастіше призводять до харчового отруєння
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.