Заступник головного лікаря, отоларинголог МЕДИЦЕНТРУ "Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ" Олена Матюхіна в ексклюзивному коментарі для Здоров'я 24 розповіла, чим відрізняється ангіна від фарингіту.
Читайте також: Як відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної
Фарингіт – це запалення слизової глотки та є одним із проявів гострої респіраторної інфекції (виняток становлять хронічні фарингіти).
Складніша ситуація може виникнути з ангіною, або гострим тонзилітом: ця патологія може бути як самостійна хвороба, так і проявом інфекційного захворювання (наприклад, скарлатина, дифтерія, інфекційний мононуклеоз, тощо). Попри це ангіна завжди буде протікати з ураженням піднебінних мигдаликів.
Симптоми ангіни та фарингіту
Основні відмінності цих двох захворювань у симптомах.
Ангіна починається з болю в горлі, що посилюється, хвороба протікає з високою температурою. Під час цього захворювання виникає порушення загального стану, особливо при появі нальотів на поверхні мигдалин.
Симптоми ангіни та фарингіту
При гострому фарингіті мигдалики інтактні, тобто без ознак гострого запалення, є почервоніння задньої стінки глотки, біль в горлі може мати різну інтенсивність. Існують інші ознаки респіраторної інфекції – нежить, кашель, закладеність носа, сльозотеча, тощо. Людина також може відчувати лихоманку, ломоту в тілі.
Тому без огляду лікаря і чіткого діагнозу проводити терапію не можна. Некоректна діагностика і лікування гострого тонзиліту може привести до серйозних ускладнень, аж до смертельного результату (при дифтерії).
Лікар зазначає, що немає специфічних ознак початку фарингіту та ангіни. Можна тільки узагальнити симптоми:
- біль,
- дискомфорт в горлі,
- підвищення температури тіла,
- напередодні могло бути переохолодження або контакт з хворим.
Як лікувати ангіну та фарингіт
Терапію цих станів можна розділити на симптоматичну (приносить полегшення, але не діє на причинний фактор) і патогенетичну (впливає на безпосередню причину захворювання).
Як лікувати ангіну та фарингіт
До симптоматичного можна віднести застосування спреїв, таблеток для розсмоктування, льодяників з протизапальною, знеболювальною, антисептичною, протигрибковою діє. для місцевого застосування. Також можна віднести полоскання горла, фізіопроцедури (при нормальній температурі тіла); вживання нестероїдних протизапальних засобів, антипіретиків, антигістамінних, гормональних препаратів, вітамінотерапія, тощо.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.