Про це розповіла дерматолог Тетяна Коломієць, передає НВ.

Старіння – неминучий процес, який спершу стає помітним на шкірі людини. Зокрема, це порушення тонусу і еластичності шкіри, поява зморшок і сухості, зміна кольору шкіри та форми обличчя.

Читайте також: Пластична хірургія: що найчастіше хочуть змінити українські чоловіки

Шкіра чоловіків значно щільніша жіночої і має більш міцну фібрилярну мережу, що робить її стійкою до впливу агресивних чинників. Однак, якщо ознаки старіння вже почали проявлятися, то відбувається це значно швидше й інтенсивніше, ніж у жінок,
– зазначила косметолог.

Перші вікові зміни у чоловіків відбуваються через зниження рівня статевих гормонів, і зазвичай, стають помітними після 35 років, а помітно прискорюються після 40-45-ти.

Під час старіння шкіри у чоловіків відбувається стоншення кровоносних судин, що призводить до підвищення чутливості і виникнення червонувато-фіолетового відтінку.

Не менш важливим у прискоренні процесу старіння є вплив зовнішніх факторів і спосіб життя. Вони рідше правильно очищають шкіру і доглядають за нею менше, ніж жінки. Також вони не користуються сонцезахисними засобами.

Неминуче прискорюють процес старіння: часті стреси, зловживання алкоголем, куріння та інші негативні емоційні навантаження.

Як відтермінувати процес старіння?
- вести здоровий спосіб життя: заняття спортом, збалансоване харчування, помірне вживання алкоголю, відмова від куріння, мінімізація стресів;
- достатньо спати (6-8 годин);
- правильно і своєчасно доглядати за шкірою: очищати, зволожувати, застосовувати засоби, які зміцнюють судини;
- використовувати сонцезахисні креми;
- не соромитись, а використовувати чоловічу косметику;
- відвідувати до косметологів.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.