Дослідження лабораторії BioScentDx показало, що собаки можуть використовувати свій високорозвинений нюх для визначення раку у людей за зразками крові з точністю до 97% – про це повідомляє видання EurekAlert.
Читайте також: Створили бактерії, які лікують рак
Результати цього дослідження можуть бути основою нового підходу виявлення захворювань на ранніх стадіях. Окрім того, вони обіцяють бути точними та бюджетними, а також не вимагатимуть хірургічного втручання.
Попри те, що в даний час не існує ліків проти раку, раннє виявлення цього захворювання дає кращу надію на повноцінне одужання. – розповідає дослідниця BioScentDx Хезер Дункейра.
Американські хіміки з лабораторії BioScentDx натренували чотирьох гончих собак розрізняти сироватку крові та зразки, отримані від пацієнтів з раком легенів. Один із дин песиків відмовився допомагати вченим, а троє інших змогли спокійно та вірно визначити злоякісні зразки у 96,7% випадків, а також розрізнити здорові в 97,5% випадків.
Собак тренують визначати рак на ранніх стадіях
За словами вчених, вони планують досягнути успіху у двох напрямках:
– Тренувати собак на інших зразках аналізів, щоб перетворити собачий нюх в повноцінний метод діагностики.
– Ізолювати речовини, на які реагують тварини, щоб краще зрозуміти їх природу. Тоді, можливо, за їхньої присутності вдасться відстежувати рак на ранніх стадіях.
Також вчені розпочали нове дослідження, у якому собаки намагатимуться виявити рак молочної залози. Окрім того, учасники пожертвували зразки свого дихання, аби перевірити, чи зможуть чотирилапі діагностувати онкологію за цим фактором.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.