Журнал Clinical Oncology опублікував аналіз 1,3 мільйона випадків лікування онкологічних захворювань.

Читайте також: "Відбитки" раку: вчені зможуть визначати точну причину хвороби

Виявилося, що пацієнти, які перебувають у шлюбі, мають меншу ймовірність розвитку метастаз, в 1,5 рази частіше отримують повний цикл лікування і на 20% рідше вмирають від онкологічного захворювання в порівнянні з самотніми людьми (також розведені/овдовілі пацієнти).


Найпошириніші види раку

Важливо, що позитивний ефект від шлюбу особливо виражений у чоловіків. Жінки теж отримували позитивний ефект, але значно менший.

Нещодавно урологи теж змогли оцінити переваги сімейних відносин для пацієнтів з раком сечового міхура. У 2018 році були проаналізовано 134 тисяч випадків уротеліальної карциноми.


Пиширення раку в Україні

Найважче пережити рак сечового міхура всіх стадій і ступенів злоякісності вдовам і вдівцям. Наприклад, в разі 4 стадії захворювання 5-річна онко-специфічна виживаність склала: 17.0% – у одружених, 15.1% – у тих, хто в розлученні, 12.2% – у самотніх і лише 8.8% – у вдівців.

Зрозуміло, що кожне з досліджень має свої обмеження і має сприйматися з часткою критики. Але основна суть в тому, що люди ймовірно раніше звернуться до лікаря, отримають хороше лікування і переживуть його, якщо у них є заради чого жити.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.