Дослідникам з Кембриджського університету і Королівського коледжу в Лондоні вдалося скласти каталог унікальних мутацій ДНК, пише Cell.

Читайте також: Назвали ранні симптоми, які свідчать про онкозахворювання

За ним можна встановити, внаслідок яких зовнішніх факторів розвитку майже у будь-якої конкретної пухлини. До прикладу, чи забруднення повітря, чи контакт з пестицидами спричинив її розвиток.

Клітини розмножуються, шляхом поділу. Кожна з них відтворює точну копію ДНК разом з помилками у ній. Якщо цих помилок накопичується дуже багато, то це призводить неконтрольованого росту клітин, тобто розвитку пухлини.

Щоб скласти перший раковий каталог, британські біологи взяли здорові стовбурні клітини — і піддали їх впливу 79 відомих канцерогенів. Після цього вони вивчали зміни у клітині ДНК.

З'ясувалося, що щонайменше 41 з цих хімічних речовин, потенційно здатних викликати рак, нескладно впізнати по "почерку" мутацій в пухлини – він унікальний, як відбиток пальця.

Тепер завдання дослідників – доповнити та розширити створений каталог, в тому числі вивчивши і сукупність відразу декількох факторів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.