Лікар Тетяна Неешпапа зазначила, що по одному лабораторному аналізу діагноз не ставлять, його зіставляють з клінічною картиною, і даними інших досліджень.

Читайте також: Безкоштовну діагностику в Україні відтермінували: відома причина

Але, лабораторний аналіз підказує напрямок для подальшого пошуку, і визначення тактики лікування хворого.

Для клінічного (загального) аналізу крові, бажано здавати кров натщесерце, але допускається здача крові протягом дня. В цьому випадку, останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 2-3 години до здачі крові.

Для загальної біохімії кров на дослідження необхідно здавати натщесерце. Бажано, щоб після останнього прийому їжі пройшло не менше 6 годин. Можливо попити кілька ковтків звичайної, негазованої води з ранку.

Напередодні аналізу ввечері виключити споживання солодкого (для аналізу крові на цукор).

Посів крові на визначення збудника і чутливості до антибіотиків потрібно здавати до початку прийому антибактеріальних засобів.

Не рекомендується напередодні здачі біохімічних аналізів: вживання жирної, смаженої їжі, вживання алкоголю, надмірні фізичні навантаження, або психоемоційні перенапруження. За годину до аналізів не курити.

При здачі крові на алергени, допускається легкий сніданок.

Для визначення холестерину і ліпопротеїдів кров беруть строго натщесерце (тобто після 12-годинного голодування)

Для визначення рівня сечової кислоти необхідно дотримуватися дієти: відмовитися від вживання їжі багатої пуринами – печінки, нирок, обмежити в раціоні м'ясо, рибу, кава, алкоголь.

Аналіз крові на визначення заліза крові, беруть до початку прийому препаратів заліза.

Лікар зазначає, що вироблення деяких речовин і гормонів відбувається суворо у певний час. Так, кров на деякі гормони (ТТГ і паратгормон), здають тільки до 10 ранку.


Як правильно підготуватися до здачі крові

У жінок для визначення рівня статевих гормонів також є свої особливості. На результати цих показників, впливають фізіологічні чинники, пов'язані зі стадією менструального циклу. Тому, при підготовці до обстеження на гормони: ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), ЛГ (лютеїнізуючий гормон), пролактин, естріол, естрадіол, прогестерон – слід вказати фазу циклу.

При проведенні дослідження на статеві гормони суворо дотримуйтеся рекомендацій вашого лікаря про дні менструального циклу, в який необхідно здати кров.

Кров на ПСА у чоловіків (онкомаркер раку передміхурової залози) рекомендується здавати через 7 днів після ректального обстеження, трансректального УЗД, або інших ректальних маніпуляцій.

У різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження, і одиниці вимірювання. Щоб оцінка ваших результатів була коректною, і порівняння декількох аналізів було зручним і коректним, то найкраще здавати кров в одній і тій же лабораторії, якій ви довіряєте.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.