Про це заявили вчені з Американської академії медицини, передає Neuroscience News.

Читайте також: Зв'язок між депресією та безсонням: висновок нейробіологів

Від регулярних нічних жахів страждають близько 4% дорослих людей. Якщо не вжити жодних заходів, то страшні сни можуть спровокувати серйозні розлади психіки, навіть клінічну депресію.

Уявляти сюжет страшного сну потрібно в розслабленому і спокійному стані. Зміст сну необхідно змінювати доти, поки в сюжеті не залишиться нічого незрозумілого і тривожного. Так порушується асоціація "сон – загроза", знімається тривога і почуття безпорадності.

Цей метод – різновид когнітивної переоцінки, яку багато людей (свідомо чи ні) застосовують в звичайному житті. Найвідоміший приклад цієї стратегії: на виступі перед великою аудиторією уявляти слухачів в нижній білизні.


Важкі випадки нічних жахіть потрібно лікувати зі спеціалістом

Також вчені рекомендують більше перебувати на світлі, відпочивати і розслабляти м'язи. Президент Американської академії медицини, доктор Дуглас Кірш зазначає, що ефективний метод позбавлення від страшних снів краще підбирати з фахівцем.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.