Ось кілька порад, як повноцінно жити з хронічним болем від експертів Huffpost.

Читайте також: Чому виникає біль без хвороб та як його лікувати

Підлаштовувати рутину під самопочуття. Не потрібно звинувачувати себе в тому, що через хворобу довелося скасувати якісь плани або перенести справи на інший день. Іноді корисніше просто змиритися з обставинами та дати тілу можливість відпочити.

Вивчіть межі своїх можливостей. Реалістично оцінюйте плани на кожен день, особливо, якщо через хворобу ви втомлюєтеся швидше, ніж раніше. Долати біль або стомлення в повсякденному житті – це не героїзм, а знущання над собою.


Люди з хронічними болями страждають від заниженої самооцінки

Ставтеся до чужої думки зі скепсисом. Соцмережі (а також не надто тактовні друзі) час від часу пропонують кожному з нас бути позитивним або поміняти спосіб життя, слідуючи якомусь плану з продуктивності. Але навряд чи хтось з авторів подібних повідомлень має той досвід хвороби, що й ви. До того ж, універсальних критеріїв успішності не існує.

Знайдіть способи підняти самооцінку. Це може бути спеціальний одяг або макіяж, завдаючи який ви відчуваєте себе впевненіше. Скористайтеся цим трюком в ті дні, коли особливо складно вийти з дому.

Не забороняйте собі відчувати себе погано. Іноді найчесніше, що можна зробити при поганому самопочутті – просто поплакати або якось інакше виплеснути негативні емоції. Пожалійте себе так, як жаліли б іншу людину з подібною проблемою. Прийняття себе неідеальним – перший крок до зцілення.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.