Відео опублікували на Washington Post й цілком ймовірно, що після його перегляду ви вже не захочете сідати у салон літака без маски.

До теми Як можна підхопити COVID-19 у супермаркеті: відео

На відео зображена схема салону літака, де серед здорових пасажирів сидить один хворий – він зображений синім кольором.

Коли пасажир чхає або кашляє, над ним немов вибухає феєрверк з маленьких крапельок, які позначені рожевим кольором. Після того, як аерозольні частинки потрапляють в середовище, циркуляція повітря в салоні допомагає їм поширюватися все далі.

На відео інфікований пасажир сидить в центрі й у першу чергу інфікує двох своїх найближчих сусідів та пасажирів, що сидять праворуч та ліворуч. Відтак, в цілому одна людина заражає десятьох.

Тим часом зовсім непомітні бактерії продовжують циркулювати салоном, а окремі частинки долітають навіть до тих, хто сидить максимально далеко від джерела інфекції.

Зазначимо, що ця схема актуальна для будь-яких приміщень з внутрішнім повітряним простором та вентиляцією чи кондиціонуванням, зокрема: офіси, магазини та кафе.

Поки що вчені не знають, як розв'язати цю проблему, аби знизити ризик зараження в літаку. Поки що єдине, що можна зробити, це видавати маски людям з симптомами застуди, якщо вони про це самі не подбали.

Як вірус поширюється салоном літака: відео


Маска чи респіратор / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.