Згідно зі статистикою, менопауза починається у жінок у проміжку від 40 і 58 років, а ранньою вважається менопауза у 40-45 років, або навіть у 35-ть, передає 1+1.

Читайте також: Як і які гормони впливають на вагу тіла жінки: пояснення тренера

Пологи у ранньому віці значно наближують менопаузу у жінок. Менопауза починається приблизно за 2 роки до останньої менструації і закінчується через 3-4 роки після неї. Часто він залежить від генетики, але наблизити клімакс можуть й індивідуальні особливості і звички: куріння, стреси, пристрасть до жорстких дієт та дефіцит ваги.

Основні ознаки клімаксу: відчуття жару і почервоніння шкіри голови, обличчя, шиї, грудей; нічне потіння; пришвидшене серцебиття, перебої в ритмі серця; сухість і вразливість слизової оболонки піхви, втрата сексуального бажання; напади слабкості, озноби, задишка, сонливість, занепокоєння, дратівливість та коливання настрою.

Що робити при клімаксі? Лікарі використовувати медикаментозне, психотерапевтичне та гормональне лікування, зміцнювальні процедури та психотерапію. Також рекомендується лікувальна фізкультура, фітнес, масажі, розслаблюючі ванни, прогулянки. Важливо у цей період контролювати вагу тіла та дотримання здорового раціону харчування.

Як відкласти початок клімаксу? Дієта, збагачена бобовими та жирною рибою, може допомогти "відтермінувати" менопаузу у жінок.

Важливо відмовитись від куріння, фахівці рекомендують зайнятись йогою, аеробікою, ходьбою чи плаванням.

Що таке менопауза? Це припинення у жінок менструації, яке супроводжується сповільненим обміном речовин, зменшенням вироблення гормонів в організмі, на фоні цього шкіра починає швидше старіти і виникають хвороби.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.