Як побороти цю недугу розповів кандидат медичних наук Михайло Полуектов, інформує Дождь.

Безсоння поділяють на 2 типи: гостру і хронічну. Першу зазвичай викликає стресова ситуація, і вона, зазвичай, проходить сама після того, як проблема вирішується. Людям, з цією проблемою достатньо випити заспокійливих препаратів, щоб повернутися до звичайного режиму сну.

Проблеми пацієнтів з хронічним недосипанням лікувати набагато складніше. Ускладнюється проблема ще й тим, що люди перед зверненням до лікаря терплять цю проблему роками.

Читайте також: Чи дбають українці про свій сон?

Також існують так звані "класичні" причини, що спричиняють безсоння. Це стрес, надлишок кофеїну в раціоні та гіперактивність.

Швидше заснути допомагає так звана гігієна сну: не займайтеся в ліжку нічим, крім, власне, сну і сексу. Це включає, зокрема, й заборону на перегляд стрічки соцмереж.

Крім того, аби підсилити цю гігієну сну, варто створити комфортну обстановку у спальні — можна приглушити світло, звести до мінімуму шум, вимкнути мобільний телефон тощо.

До речі, вчені наголошують, блакитне світло екранів негативно впливає на вироблення мелатоніну — гормону-регулятора добових ритмів організму.