Відтак, якщо людина користується громадським транспортом, вона обов'язково має дотримуватися необхідних правил для того, щоб вберегтися від зараження новим видом коронавірусу. Про це заявила Уляна Супрун.

Читайте також Карантин в Україні: сервіси доставки їжі перевантажені через велику кількість замовлень

Як безпечно добратися громадським транспортом

Дотримуйтеся етикету кашлю і чхання в транспорті. Робіть це у лікоть чи серветку. Завжди майте напоготові серветку у кишені. Також майте із собою спиртовмісний антисептик, аби одразу обробити руки після виходу з транспорту.


Безпечно чхати у лікоть або в серветку

Не торкайтеся поручнів, дверей та інших поверхонь руками. Якщо ви чіпали щось у транспорті — не торкайтеся свого обличчя взагалі, поки не помиєте руки.


Не торкайтеся поручнів у громадському транспорті

За можливості ходіть більше пішки. Варто обговорити гнучкий графік роботи, якщо це доречно, враховуючи час на добирання. Також є сенс змістити робочі години так, аби у транспорті було якомога менше людей.

Користуйтеся безготівковими формами оплати проїзду, якщо це можливо, аби зменшити контакт з грошима.

Як використовувати таксі, щоб не заразитися коронавірусом

  • Компанії мають заохочувати водіїв в жодному разі не виходити на роботу, якщо вони мають симптоми гострої респіраторної інфекції.
  • Пасажирам краще сидіти позаду водія, а не на передньому сидінні.
  • Необхідно забезпечити водіїв спиртовмісними антисептиками для особистого користування, а також необхідними засобами для дезінфекції поверхонь — спиртовмісними розчинами чи дезінфектантами.
  • Буде доречно після кожного пасажира протирати ручки дверцят та інші поверхні, до яких часто торкаються пасажири.
  • Є сенс також зробити розсилку серед своїх водіїв про симптоми та засоби запобігання коронавірусу, особливо, про важливість миття рук

Дивіться відео: як правильно знімати рукавички

Карантин в Україні: головне

  • Станом на 16 березня в Україні підтверджено вже 5 випадків зараження коронавірусом, одна людина померла. Так, 4 випадки зареєстровано в Чернівецькій та 1 у Житомирській області. Ще 9 зразків біоматеріалу досліджують.
  • В Україні по всій території оголосили 12 березня карантин на три тижні – до 3 квітня 2020 року. Не працюватимуть навчальні заклади, не будуть проводити спортивні змагання за участі глядачів.
  • Українцям рекомендують працювати дистанційно, уникати людних місць та не виходити на вулицю без потреби.


Прості правила, які можуть врятувати життя / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я