Чому небезпечно самостійно призначати собі лікування і якими методами не варто лікувати кашель розповіла лікарка Олена Смирнова.

Читайте також: Види кашлю: який найнебезпечніший та як лікувати

Будьте обережними з препаратами від кашлю

Під час вірусних інфекцій пригнічувати кашель не рекомендується, адже таким чином ви перешкоджаєте виведенню мокротиння з організму. Тим паче, що сухий і вологий кашель лікуються різними засобами, а вологий не можна придушувати взагалі, адже тоді дихальні шляхи заб'ються слизом.

Коли дихальні шляхи забиваються слизом, хвороба починає прогресувати, що може призвести до ускладнень.

Чому небезпечно самостійно обирати антибіотики

Перед початком прийому антибіотиків обов'язково потрібно дізнатися, які бактерії переважають в організм, адже різні препарати впливають на конкретні патогени. Перш ніж приймати антибіотики – спочатку потрібно встановити збудник кашлю.

Як правильно лікувати кашель
Як не можна лікувати кашель

Поєднання муколітиків та засобів від кашлю

Муколітичні та протикашльові препарати розріджують мокротиння і стимулюють парасимпатичну нервову систему бронхів. Вони полегшують процес виведення мокротиння, але без кашлю це неможливо.

Саме тому не можна одночасно приймати муколітичні препарати з протикашльовими, адже вони пригнічують кашльовий рефлекс.

Чому не варто прогрівати груди та дихати над картоплею

Деякі мами люблять розтирати зігрівальними мазями груди своїх дітей, а також накладати гірчичники. Однак якщо захворювання інфекційне і протікає з набряком слизової, зайве тепло лише погіршить стан хворого.

Прогрівати верхню частину грудей небезпечно, адже поруч розташовані лімфатичні вузли, щитоподібна залоза та судини серця. Краще замінити "прогрівання" теплими напоями.

Що стосується інгаляцій, то в домашніх умовах важко добитися потрібної температури прогрівання. Завдяки каструлі з картоплею ви ризикуєте обпалити дихальні шляхи. Опік дихальних шляхів може призвести до позбавлення захисного механізму, внаслідок чого кашель лише посилиться.

Висновок: у лікуванні кашлю є багато тонкощів і в них може розібратися лише досвідчений лікар. Тому при появі перших симптомів захворювання варто йти не в аптеку, а в поліклініку.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.