Лікар Євген Комаровський радить батькам не втручатися у спроби дитини що-небудь зробити.

Читайте також: Комаровський назвав найкорисніші напої для дітей

Втручатися у це потрібно, коли це загрожує безпеці або здоров'ю його або когось.

Лікар Євген Комаровський
Якщо ж ні, то нехай робить все сама, помиляється, переробляє, домагається бажаного результату, після чого отримує заслужену похвалу і нагороду. Заохочення повинні бути пов'язані саме з тим, що дитина змогла зробити самостійно. Це і є ключовий момент в привчанні до самостійності”.

Практика "батьківського невтручання" особливо добра тоді, коли дитина активно пізнає світ і прагне до самостійності.

Але є діти, які у в 10 років будуть чекати, поки мама застібне всі ґудзики на куртці. Тут батькам необхідно змінити закони педагогіки і зробити так, щоб рішення батьків не змінилося під впливом дитячого "не хочу".

Євген Комаровський
“Ти хочеш гуляти, але не хочеш самостійно одягатися? Ти хочеш їсти, але не хочеш взяти в руки ложку? Ти хочеш ходити з чистою попою, але тобі неприємно брати в руки туалетний папір? – Ну що ж, у тебе величезні шанси не бути на прогулянці, бути голодним і брудним”.

Такі дії – не жорстокість, а адаптація дитини до реального життя, до життя, в якій не так багато людей, готових у будь-яку хвилину і безкорисливо простягнути тобі руку допомоги.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.