Неефективно перевертати людину чи класти через коліно. Тому що переважна кількість утоплень це, так звані, "сухі утоплення". Стан, при якому людина втопилася, але в легенях немає води.

Читайте також: Як зупинити кровотечу та надати першу допомогу

Такий стан виникає внаслідок потрапляння на голосові зв’язки, або на вагус холодної чи брудної води, після чого одразу ж змикаються голосові зв’язки. Води в легенях немає, але людина дихати не може, бо дихальні шляхи перекриті.

Коли перевернути людину догори дригом, вода таки буде витікати. Але зі шлунку.

Не потрібно перевертати людину, яка втонула
Не потрібно перевертати людину, яка втонула

Як рятувати людину, яка тоне

1. Якщо ви побачили, що людина йде під воду – не поспішайте одразу до неї. Бо потонете удвох, навіть якщо ви супер плавець. Дочекайтеся, поки людина втратить свідомість, а вже тоді рятуйте її. Або ж киньте до людини щось, що плаває – круг, пляшка і тд.

2. Пам'ятайте про травму шийного відділу хребта!

3. Дістали людину з води, фіксуєте голову, перевіряєте свідомість дихання, та за їх відсутності – серцево-легенева реанімація.
Періодично, коли в ротовій порожнині накопичилась піна, перевертайте пацієнта на бік і очищуйте ротову порожнину, продовжуйте реанімацію. Реанімація повинна проводитися на твердій і рівній поверхні!

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.