Передусім варто зазначити, що є два види геморою: зовнішній та внутрішній. Зазвичай внутрішній геморой не викликає жодних симптомів, але його можна помітити завдяки крові на туалетному папері або випаданням з ануса щільного вузла. Якщо ви помітили кровотечу – будь ласка, не відкладайте візит до лікаря.

До теми: Як вилікувати геморой: поради лікаря

Навіть якщо ви не впевнені, що у вас геморой, вам необхідно проконсультуватися з лікарем. Адже кров може бути й симптомом поліпів товстої кишки, коліту, хвороби Крона, дивертикуліту і колоректального раку.

Симптоми геморою:

  • Біль;
  • Кровотеча;
  • Свербіж;
  • Припухлість;

Чому виникає геморой:

  • Сидячий або малорухливий спосіб життя;
  • Напруга під час дефекації;
  • Важкі та надмірні фізичні навантаження;
  • Ожиріння;
  • Вагітність;
  • Вживання малої кількості клітковини;
  • Діарея або закрепи.

Актуально: Чому не варто лікувати геморой народними методами та які наслідки це може мати

Сучасні методи лікування геморою

Малоінвазивне (амбулаторне) лікування:

Трансанальна гемороїдальна деартеріалізація.

Найбільш перспективним методом лікування геморою є трансанальна гемороїдальна деартеріалізація ТГД (THD). Цей метод дозволяє за один сеанс лігувати (перев'язати) всі артерії, що ведуть до гемороїдальних вузлів. Без доступу крові за 3-6 місяців вузли склерозуються і надалі заміщуються сполучною тканиною.

Ін'єкційна склеротерапія. Цей метод лікування застосовують під час кровотеч при внутрішньому геморої.

Лігування латексними кільцями. Його використовують для лікування внутрішніх гемороїдальних вузлів та при кровотечі внутрішнього геморою. Втім його можуть призначити лише в тому випадку, якщо традиційне лікування не виявилось ефективним.

Інфрачервона фотокоагуляція. Даний метод використовується при внутрішніх гемороїдальних вузлах або у тому випадку, коли лігування латексними кільцями виявилось неефективним.

Оперативне лікування

При особливо важких випадках є сенс провести хірургічне втручання. Так, хірургія геморою – це безпечно та ефективно, проте після проведення процедури вам все одно доведеться змінити спосіб життя, аби хвороба не повернулася.

Гемороїдектомія – оперативне втручання, під час якого лікар видаляє гемороїдальні вузли. Може проводитися як і під місцевою, так і під загальною анестезією. Назначається на 3 стадії геморою або під час тромбозу гемороїдальних вузлів, що випали.

Операція Лонго або PPH – сучасна процедура, під час якої лікар використовує пристрій, схожий на степлер, аби "зашити слизову". Це дозволяє видалити внутрішні гемороїдальні вузли й, разом з тим, "підтягнути" слизову оболонку, що випадає з прямої кишки. Ця операція дозволена на будь-якій стадії захворювання, але найчастіше використовується на 3.

Консервативне лікування

Проводиться на будь-якій стадії геморою і включає в себе прийом венотоніків та застосування місцевих засобів.

Флєбодіа 600 мг – венотонік французького виробництва, який містить 600 мг високоочищеного діосміну. Рожева таблетка округлої форми з оболонкою, відносно невеликого розміру, що дозволяє легко її проковтнути. Це сучасний та комфортний варіант лікування симптомів гострого геморою, адже застосування місцевих засобів може викликати певні незручності при сучасному ритмі життя – забруднення білизни, пошук місця для введення свічки або мазі і т.д. Таблетки Флєбодіа 600 мг приймати зручно та швидко! 1 таблетку Флєбодіа 600 мг просто запити водою, приймати 2-3 рази на добу, впродовж 7 днів.

Флєбодіа підвищує тонус розширених судин прямої кишки, покращує мікроциркуляцію крові та має протизапальну та знеболювальну дію. Таблетки Флєбодіа 600 мг, завдяки головному компоненту, – очищеному діосміну, є ефективним методом при лікуванні симптомів геморою.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Під назвою Флєбодіа 600 мається на увазі лікарський засіб Флєбодіа 600 мг, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 600 мг № 30 (15х2) у блістерах.

Реклама безрецептурного лікарського засобу. РП № UA/8590/01/01 від 01.08.2018 р. Наказ МОЗ України №1655 від 22.07.2019р. Перед застосуванням лікарського засобу обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу та інформацією про наявність протипоказань. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Виробник: Іннотера Шузі, Франція. Представництво "Лабораторія Іннотек Інтернасьйональ", адреса: Україна, 01001 м. Київ, вул. Мала Житомирська/ Михайлівська, 6/5, тел. [+38 044 278 06 38] (тарифікація згідно з тарифами Вашого оператора).