Вчені з Бостонського коледжу і Гарвардської школи бізнесу проаналізували результати минулих робіт, а також опитали людей в місцях, де найчастіше зустрічаються заможні покупці, наприклад, у Верхньому Іст-Сайді в Нью-Йорку.

Також на тему: Чому виникає шопоголізм та як з ним боротись

Близько 30% опитаних заявили, що не соромляться виставляти свої статки напоказ, бо заробили це наполегливою працею і тепер можуть дозволити собі розкіш.

Синдром самозванця – що це?
Психологічне явище, при якому людина не здатна присвоїти досягнення до власних якостей, здібностей і зусиль.

Але переважній більшості заможних людей виявилося незручно носити дорогий одяг і аксесуари, тому що їм здається, що це "невиправдані й незаслужені привілеї". Навіть якщо вони самі заробили на ці речі, а не отримали їх в подарунок.

Цікаво, що почуття дискомфорту у деяких людей пропадає, якщо в маркетинговій кампанії дорогого товару є посил: "Ви цього заслуговуєте".

Як побороти синдром самозванця?

Є кілька варіантів для тих, хто хоче позбутися синдрому самозванця, говорить Наїля Ордабаєва, автор дослідження. Можна пропрацювати свої внутрішні проблеми з психологом і переконати себе в тому, що ви гідні розкоші. А можна присвятити купівлю чогось дорогого до важливих дат і подій.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.