Про це повідомляє "Медікфорум"

Читайте також: Що не варто їсти вагітним: поради лікарів

Дослідження вчених з Університетського коледжу Дубліна дало несмподіваний результат. Виявилося, що жінки, які вживають під час вагітності чай або каву, значно частіше народжують невеликих за розміром дітей.


Як кава і чай шкодить вагітним

Навіть якщо в дієту жінки входить дозування кофеїну на рівні менше 200 мг на добу, яка вважаються безпечної і є еквівалентом приблизно двох чашок розчинної кави або трьох склянок чаю, вона все одно більше ризикує зіткнутися з передчасними пологами або народити дитину з дефіцитом ваги.

Автори дослідження вважають, що кофеїн обмежує приплив крові до плаценти, що негативно впливає на ріст дитини. Свої висновки вчені зробили на основі спостережень за 941 парою матерів і дітей.

Обсяг кофеїну в раціоні матері також скорочує зростання малюка і окружність його голови. Він впливає на зменшення гестаційного віку, що визначає тривалість вагітності. Спостереження показали, щожінки, які вживали максимум кофеїну, народжували дітей, які мали вагу на 170 грам менше, в порівнянні з малюками від мам, які вживали мінімум кофеїну.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.