Високий тиск: що робити
На стан здоров'я впливають проблеми на роботі, постійні стреси, фізичні та емоційні навантаження. Утім, покращити ваше самопочуття можна, якщо дотримуватись простих порад.
Увага Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм
Як знизити високий тиск
Якщо ви помітили періодичне підвищення тиску, з цією проблемою ще можна боротися без ліків.
1. Найкращий спосіб знизити високий тиск – фізичні вправи. Якщо займатися спортом регулярно, ваше серце стане сильнішим та буде ефективніше перекачувати кров. Натомість це знижує тиск в артеріях.
2. Також лікарі радять навчитися справлятися зі стресом. Можна слухати заспокійливу музику – це допоможе розслабити нервову систему. Також варто не перевантажувати себе великою кількістю справ, оскільки хронічний стрес веде до високого тиску та різноманітних захворювань.
3. На серцево-судинні захворювання часто страждають люди з надмірною вагою. Тож намагайтеся підтримувати здорову вагу тіла.
Останні дослідження довели, що навіть зменшення ваги на 5% допомагає значно знизити високий тиск.
Як зрозуміти, що у вас високий тиск
У МОЗ назвали певні норми артеріального тиску, про які потрібно знати кожному:• нормальним тиском вважається показник менший за 120/80;
• високим лікарі називають тиск 120-139/80-89;
• перша ступінь гіпертензії (коли потрібно викликати лікаря) 140/90 і вище.
4. Варто також позбавитися поганих звичок. Куріння – одна з причин розвитку серцево-судинних захворювань.
5. Пийте менше алкогольних напоїв та споживайте менше кофеїну. Вже доведено, що вживання алкоголю підвищує артеріальний тиск. В 16% випадків високого тиску у світі саме алкогольні напої стали причиною проблеми.
6. У МОЗ також закликають зменшити кількість вживання солі, адже саме через неї виникає ризик високого тиску та розвитку захворювань, які пов'язані з ним. Якщо у вас вже є гіпертонія, лікарі радять поступово знизити споживання солі, або взагалі відмовитися від неї.
Важливо Люди можуть жити від 130 до 180 років: масштабне дослідження
Основні симптоми високого тиску
Джерело: Центру громадського здоров'я
За даними дослідження, в Україні 1 мільярд людей має високий тиск. Основні прояви гіпертонії:
- головний біль (з'являється в тім'яній або потиличній частині голови);
- потемніння в очах;
- періодичний шум в вухах;
- запаморочення;
- прискорене серцебиття та біль в районі серця.
Людям старше 40 років рекомендується регулярно вимірювати кров'яний тиск та контролювати його підвищення. Оскільки стреси, неправильне харчування, хронічні захворювання в цьому віці стають причиною розвитку гіпертонії.