Психологи з Великої Британії з'ясували, що маски не заважають присяжним у цій нелегкій справі. Навіть навпаки – вони полегшують завдання.

Увага Тривожні розлади: чому найчастіше виникають, як їх вчасно діагностувати й подолати

Фахівці з Портсмутського університету (Велика Британія) вважають свої висновки "обґрунтованими та коректними".

Дослідження показали, лише половина сказаної вголос брехні була правильно ідентифікована іншими людьми через невербальні сигнали. Річ у тім, що охочий збрехати при належній вправності може легко маскуватися, використовуючи відповідні жести та міміку.

Проаналізувавши сотні робіт на цю тему, психологи дійшли висновку, що вираз обличчя – ненадійний показник обману. Натомість маскування навпаки покращує здатність спостерігача відокремлювати брехню від правди.

Дослідження у залі присяжних

  • Останній висновок науковці зробили на основі єдиної роботи, де обвинувачені перебували у залі присяжних з закритим обличчям. Щоправда, в ньому йшлося не про медичні маски, а про нікаби — жіночі головні убори, які закривають обличчя і мають лише вузький проріз для очей.
  • Отже, нікаби, які носили обвинувачені під час судового засідання, сприяли вірному розпізнаванню сказаної ними брехні.
  • Все тому, що присяжним у цьому випадку доводилося покладатися лише на слова: прислухатися до інтонацій та зіставляти факти не відволікаючись на жести й міміку.

Психологи зауважили, що для остаточних висновків необхідні подальші дослідження.