Комп'ютерні та онлайн-ігри набувають все більшої популярності в усьому світу. Серед геймерів у наші дні можна зустріти не лише молодих людей, а й представників різних вікових груп. Згідно з деякими даними, зазначається, що всесвітня аудиторія гравців у 2022 році перевищила 3 мільярди людей.

Також на тему Це може вас вбити: 5 найнебезпечніших, але популярних бʼюті-процедур

Комп'ютерні ігри, попри те, що приносять задоволення багатьом, вимагають помірного залучення, як і будь-яка інша розвага. Геймінг пов'язаний з сидячим способом життя і тривалим перебуванням у статичній, часто неправильній позі.

Всесвітня організація охорони здоров'я вже підтвердила негативний вплив відеоігор, включивши залежність від них до списку захворювань та психічних розладів.

Нове дослідження компʼютерних ігор

Дослідники з Австралії провели аналіз даних опитування майже 1000 гравців комп'ютерних ігор, проведеного у 2022 році у рамках міжнародного дослідження International Gaming Study. Серед учасників були жителі Канади, Австралії, США та Великої Британії віком від 18 до 94 років.

На основі відповідей було виявлено зв'язок між тривалістю ігрового процесу у респондентів та проблемами із здоровʼям за останній рік.

Скільки можна грати

Загальний аналіз показав, що учасники, які проводили більше часу за іграми, частіше стикалися з негативними наслідками. Не залежно від статі та віку, ті, хто грали понад три години поспіль, частіше відчували зорову втому, біль у зап'ястях, руках, спині та шиї.

Дивним чином, при тривалості ігрових сесій від 6 годин наслідки для самопочуття були схожі на ті, про які розповідали люди, які грають 3 години. Ці симптоми відчували як звичайні гравці, так і ті, хто вирішив стати професійним геймером.

Учасники старшого віку частіше стикалися з болями в руках та зап'ястях після тривалих ігрових сесій. Ті, у кого був високий ризик розвитку гральних розладів, відзначали додаткові негативні симптоми, такі як головний біль та втома.

Автори дослідження закликають підвищувати обізнаність про шкоду тривалого геймінгу та вживати заходів, спрямованих на стимулювання більш здорових сценаріїв геймінгу. Щоб зменшити негативні наслідки, фахівці радять гравцям робити регулярні перерви, використовувати ергономічні крісла та інше спеціалізоване обладнання.

Чи впливають комп'ютерні ігри на жорстокість дітей

Вчені шукали зв'язок між жорстокими відеоіграми та агресією у підлітків та дорослих. Передбачалося, що коли людина постійно бачить насильство на екрані, вона починає сприймати його як норму. Але метааналізи давали суперечливі результати: деякі з них показали, що підлітки після жорстоких відеоігор більш агресивні емоційно і фізично. В іншому метааналізі вчені дійшли висновку, що вплив відеоігор на підлітків і студентів перебільшений, а також помилки в дослідженнях через упередженість до ігор зі сценами насильства.

Для того, щоб відповісти на питання про те, чи будуть підлітки жорстокими, регулярні відеоігри з насильством будуть проводитися тривалі випробування. Наприклад, експеримент, в якому одна група два місяці грала в GTA, інша в The Sims – симулятор сімейного життя, а третя не грала. Учасники проходили психологічні тести в процесі, через два місяці гри та ще через два місяці після закінчення експерименту. Їх показники агресії, імпульсивності, депресії, тривоги не змінилися і були приблизно однаковими у всіх групах.

У 2020 році було опублікували метааналіз 28 досліджень, в яких взяли участь близько 21 тисячі людей. Вчені з'ясували, що три місяці щоденних відеоігор з жорстоким контентом не роблять людей більш агресивними.