Немає ніяких ліків і методів, які знищують целюліт назавжди, але є способи зробити його менш помітним хоча б на деякий час.

Також на тему: Виявилося, що коронавірус викликає ще й облисіння

Як позбутися від целюліту за допомогою медицини

Щоб отримати краще результат, методи краще поєднувати:

  • Лазерне і радіочастотне лікування. Допомагають зменшити прояв целюліту на термін від 6 місяців до року, але цей метод потрібно ще вивчати. Нині немає доказів, що він точно працює.
  • Кріоліполіз. Під час процедури зменшується кількість жиру під шкірою за допомогою спеціального вакуумного пристрою. Результат проявляється протягом двох-трьох місяців, але потрібно кілька процедур.
  • Акустична хвильова терапія. У цій процедурі звукові хвилі руйнують целюліт, але також буде потрібно кілька сеансів. Дослідження показують, що цей метод може допомогти.
  • Хірургія. Під час операції жир під шкірою розгладжується спеціальними інструментами. Результат може тривати від двох до трьох років.

Як побороти целюліт в домашніх умовах

Поліпшити зовнішній вигляд шкіри та зменшити прояв целюліту можна і в домашніх умовах за допомогою:

  1. лікувальних кремів – засоби з ретинолом зменшують ямочки й тим самим покращують стан шкіри. Їх використовують один-два рази на день від шести місяців і більше;
  2. втрати ваги – якщо є зайва вага, схуднення допоможе поліпшити зовнішній вигляд шкіри;
  3. фізичної активності – вправи тонізують м'язи, покращують кровообіг і допомагають зменшити ямочки. Необов'язково ходити в тренажерний зал, можна займатися плаванням, йогою, їздити на велосипеді, танцювати або просто більше ходити;
  4. здорової дієти – зміни в харчуванні самі по собі целюліт не вилікують, але можуть в цілому вплинути на оздоровлення організму. Варто відмовитися від алкоголю, куріння, насичених жирів і їсти більше свіжих овочів і фруктів, цілозернових продуктів, пити воду замість солодких напоїв і соків;
  5. антицелюлітних кремів – можуть поліпшити зовнішній вигляд шкіри, але ефект буде малопомітним і нетривалим. Якщо дуже хочеться, можна спробувати креми з кофеїном, ретинолом, альфа-гідроксикислоти, амінофіліном, але важливо переконатися, що на ці речовини немає алергії.

Не варто сподіватися, що креми та дієта позбавлять від целюліту назавжди – вони можуть допомогти, але трохи й тільки на деякий час. До целюліту потрібно ставитися як до особливості будови тіла, а не як до вади, від якої потрібно позбутися всіма силами.