Є люди, які можуть запам'ятати іншу людину, навіть якщо бачили її лише один раз. Але частіше людям важко згадати імена нових знайомих.

Також на тему: Знайшли простий та доступний спосіб покращити здоров'я серця

Нове дослідження сну

Вчені з Північно-Західного університету США розібралися, як якість сну впливає ці властивості пам'яті. Нове дослідження вперше задокументувало вплив реактивації пам'яті під час сну на запам'ятовування імен та облич.

Дослідження проводилося на 24 учасниках віком від 18 до 31 року, яких попросили запам'ятати обличчя та імена 40 учнів із гіпотетичного класу історії Латинської Америки та ще 40 учнів із класу історії Японії.

Коли кожне обличчя знову показували, їх просили назвати відповідне ім'я. Після навчальної вправи учасники подрімали, а дослідники у цей час ретельно контролювали активність їхнього мозку за допомогою вимірювань ЕЕГ (запис електричної активності мозку, знятий електродами на шкірі голови).

Коли учасники заснули, деякі з імен стали тихо відтворюватися через динамік із музикою, яка асоціювалася з одним із класів. Потім учасники прокинулися, і їх повторно перевірили на розпізнавання облич та пригадування імені.

Сон допомагає покращити пам'ять

Експерти виявили, що пам'ять людей значно покращилася, коли нещодавно вивчені асоціації з іменами активувалися під час сну. Ключем до цього покращення був безперервний глибокий сон. Люди, які мали глибокий безперервний сон у певний час звукових презентацій, згадали в середньому на 1,5 імені більше. А для учасників дослідження з вимірами ЕЕГ, які вказували на порушення сну, реактивація пам'яті не допомагала і навіть могла бути шкідливою.