Учені з Колумбійського університету з'ясували, як повернути втрачений колір без будь-якої фарби, зазначає The Daily Mail.

Також на тему Макіяж відьми для Геловіну на прикладі одного з образів Енн Гетевей у новому фільмі

Що відомо про дослідження

Відкриття дослідників допоможе людям, які мають стресову сивину.

Автори дослідження вважають, що специфічні ліки, які ще потрібно розробити в майбутньому, допоможуть запобігти сивині. Адже волосся з різних ділянок голови може відновити початковий колір.


Сиве волосся може змінити колір / Фото unsplash.com

Вчені вважають, що причина сивини лежить в змінах метаболічних сигнальних шляхів білків в організмі. На ці шляхи значний вплив мають гормони, які виробляються під впливом сильного стресу й блокують правильний розвиток волосини.

Зібрані в ході експериментів відомості дозволяють вірити в оборотність сивини, але їх необхідно піддати критичній науковій оцінці. В ході експерименту вчені брали волосся з голів добровольців і за допомогою спеціальних візуальних технологій визначали пігменти. Цей метод аналізу волосся схожий на вивчення кілець в зрізі дерева, за якими оцінюють його вік.

Причини появи сивини

Крім стресу, на появу ранньої сивини впливає великий спектр чинників, зазначає Likar24.

  1. Спадковість. У людей сивина з’являється в тому ж самому віці, що й в їхніх батьків.
  2. Колір волосся. Наприклад, блондинки та руді сивіють раніше за всіх.
  3. Перенесені або вроджені хвороби.
  4. Неповноцінне харчування впливає на весь організм. А якщо у вашому раціоні не вистачає: білка, фолієвої кислоти, міді, йоду, заліза, кальцію, цинку, вітамінів А, В, С, то це може спричинити появу сивини.
  5. Шкідливі звички. Особливо куріння, вживання солі, кави, надлишок ультрафіолетового випромінювання – стають причиною появи ранньої сивини.