Джерело: New Atlas

Як проводили дослідження

Проаналізувавши дані понад 2100 учасників літнього віку, команда фахівців дослідницьких центрів КНР вивчила стан 1500 з тих, хто регулярно після обіду дрімав 5 – 120 хвилин, в порівнянні з тими, хто цього не робив.

До теми Літні люди почали повільніше старіти

Вчені виявили, що представники першої групи демонстрували істотно вищі когнітивні здібності. Також у них був підвищений рівень тригліцеридів.

Важливо відзначити, що представники обох груп в середньому спали вночі 6,5 годин. Це означає, що любителі подрімати вдень не компенсували брак сну.

Механізм причинно-наслідкового зв'язку між денним сном і здоров'ям мозку в цьому дослідженні не був об'єктом вивчення, але автори припускають, що існує залежність між запаленням і розладами сну.

Сон допомагає тілу регулювати запальну реакцію

У людей похилого віку розлади сну або депривація сну вночі викликані підвищеним рівнем IL-6 і С-реактивного білка, запальними медіаторами, активізацією окисного стресу і акумуляцією активних форм кисню,
– йдеться в дослідженні.

Високі рівні запальних відповідей ведуть до несприятливих наслідків, зокрема, когнітивних порушень і підвищеного ризику смерті.

Відомо, що сон регулює імунну реакцію, яка протистоїть запальним процесам, а денний сон може бути розвитком реакції на запалення.