Гінеколог Оксана Негрич написала, що регулярні аеробні вправи та силові тренування, до прикладу, щонайменше 30 хвилин 5-6 разів на тиждень, підвищують витривалість, настрій, зовнішній вигляд і покращують лібідо.

Читайте також Чому літній вік – не привід для відмови від сексу та як його покращити

Як покращити лібідо: ефективні поради

Менше стресу

"Відволікайтеся, шукайте шляхи подолання стресу на роботі та фінансових труднощів, оскільки це доведено впливає на лібідо", – переконує лікар.

Більше відпочивайте

За словами медика, слід розділяти або делегувати домашні обов‘язки, просити про допомогу при догляді за дітьми, щоб мати час на відпочинок і сон.

Якщо жінка перевтомлена, звідки сили на секс?
– написала Оксана Негрич.

Спілкуйтеся з партнером

Пари, які говорять відкрито і чесно, зазвичай формують сильніший емоційний зв’язок і мають кращий секс.

"Спілкування безпосередньо про секс, ваші вподобання, бажання і обов‘язково антипатії також сприяють позитивному налаштуванню на інтимну близькість", – додала медик.

Виділіть час на інтим

Планування сексу за календарем може здатися штучним і неромантичним, однак встановлення інтимних стосунків пріоритетом в конкретний час, а не відкладання на невизначені терміни, коли будуть завершені всі справи, допомагає покращити сексуальний потяг.


Лікар рекомендує виділяти час на інтим / Фото: Getty Images

Додайте пікантності у своє статеве життя

За словами Оксани Негрич, у довготривалих стосунках зниження статевого потягу є закономірним.

Спробуйте інші позиції, час доби або нове місце для сексу. Попросіть партнера витратити більше часу на прелюдію. Якщо пара відкрита до експериментів, секс-іграшки та фантазія можуть допомогти відновити сексуальне бажання. Встановлення регулярних вечорів побачень за межами дому – гарна ідея, оскільки спільне дозвілля, часто посилює інтимне задоволення,
– наголосила вона.

Відмовтеся від шкідливих звичок

В деяких випадках повинні бути виключені захворювання і стани, що призводять до зниження лібідо.

Чи існують медикаментозні препарати для підвищення лібідо

Оксана Негрич розповіла, що такі препарати існують, але дані стосовно їхньої ефективності і ризиків обмежені. Відтак призначення виправдане рідко.

Ефективність різних біодобавок для підвищення лібідо, що масово продаються, взагалі не підтверджена різними дослідженнями. Повернення лібідо – це поступовий процес, чарівної пілюлі тут не існує,
– додала гінеколог.