Як підготуватися до можливої важкої зими – розповів в інтерв'ю 24 каналу відомий лікар Євген Комаровський. Він одразу наголосив, що не поділяє страхи щодо холодної зими. Кілька простих та всім відомих правил – і можна більш-менш нормально зимувати.

До теми Чи чекати на люті морози: прогноз погоди на цьогорічну зиму від синоптиків

Теплий одяг, спальний мішок, шкарпетки

Комаровський жартує, що людина відрізняється від тварини тим, що може підбирати собі одяг. Тому обов'язково запасіться тепленькими речами на зиму.

Я не поділяю жахливих страхів щодо холодної зими. Головне – розуміти, що людина відрізняється від тварин тим, що вміє підбирати собі одяг. Тому подумайте зараз про теплий одяг, про спальний мішок, про шкарпетки, про вільне взуття, в яке можна вдягнути пару вовняних шкарпеток – щоб була багатошаровість одягу, – наголосив Комаровський.

Чудовий спосіб зігрітися – гарячі напої. Крім того, завжди вартує мати в себе на кухні баночку меду, родзинки, курагу, сушені яблука тощо. Як говорить Комаровський, наварите компот або зробите чай, додасте трішки родзинок, одягнете теплий светрик і п'єте.

За його словами, якщо встановлюєте вдома буржуйку, обов'язково дізнайтеся про усю техніку безпеки – що таке заслінка, за яких умов утворюється чадний газ тощо. Надзвичайно важливо при цьому купити детектор чадного газу, які зараз можна порівняно дешево купити.

"Держава має зараз людям розповідати правила, як користуватися буржуйками, як регулювати приплив повітря, як регулювати горіння, за яких обставин утворюється чадний газ... Бо буде біда, якщо ми людей цього не навчимо. Це не дитячий лікар повинен цьому людей навчати", – наголосив Комаровський.

Повне інтерв'ю з доктором Комаровським дивіться на ютубі 24 каналу

Нагадаємо, у "Нафтогазі" рекомендували людям запастися ковдрами та теплим одягом, адже ця зима може бути найскладнішою за останні десятиліття. Опалювальний сезон почнеться пізніше та закінчиться раніше, а температура в приміщеннях буде значно нижчою.