В рамках державної програми медичних гарантій, необхідні медпослуги надаються безоплатно якщо є електронне направлення, цифровим документом, призначеним для направлення пацієнта на консультацію до спеціаліста, проведення лабораторних чи діагностичних досліджень.

Також на тему Як кинути курити: перші клінічні рекомендації від ВООЗ

Коли виписують е-направлення

За допомогою електронної системи охорони здоров’я вже створено понад 562,9 мільйона електронних направлень, які використовуються майже 36,5 мільйона пацієнтів, що свідчить про широке розповсюдження цього сервісу у країні.

Е-направлення можна отримати для таких видів обстежень:

  • Для консультацій зі спеціалізованими лікарями.
  • Для діагностичних процедур, таких як рентген, УЗД, МРТ, КТ, ангіографія, енцефалографія тощо.
  • Для лабораторних аналізів, включаючи біохімічні, бактеріологічні, імунологічні, генетичні, цитологічні, вірусологічні дослідження.

Ці дослідження допомагають виявляти захворювання, ставити діагнози та призначати адекватне лікування. Технічна можливість виписки е-направлення доступна для всіх лікарів, які є частиною електронної системи охорони здоров'я, незалежно від їхньої спеціалізації.

Як скористатись е-направленням

Пацієнти можуть самостійно обирати медичний заклад для отримання послуги, яку рекомендує лікар, не зважаючи на місце проживання або реєстрації. Інформація про обраний заклад і лікаря, що виписав направлення, буде включена в електронне направлення.

Лікування та консультації можна отримати безкоштовно у державних і приватних закладах, що співпрацюють з НСЗУ.

Є випадки, коли е-направлення не потрібне, наприклад, при зверненні до гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога, фтизіатра, або якщо пацієнт перебуває під наглядом лікаря з приводу хронічного захворювання. Для екстреної медичної допомоги також не потрібно мати направлення або декларації з сімейним лікарем.