Доктор Ніпуніе Раджапаксе, фахівець з дитячих інфекцій у дитячому центрі клініки Майо, дає кілька порад, які допоможуть дітям залишатися здоровими протягом наступного навчального року.

Також на тему: Як допомогти дитині адаптуватися до школи

За його словами, переконатися, що діти готові повернутися до школи, означає більше, ніж просто купити для них необхідні шкільні приналежності. Вчителі також мають заохочувати учнів на шляху до здорового навчального року, і допомагати уникати багатьох вірусних захворювань, які, як правило, поширюються, коли діти збираються в класах і дитячих садках.

Вакцинація

По-перше, переконайтеся, що в дитини вакцинована проти COVID-19 та має інші планові дитячі щеплення.

Під час пандемії багато дітей пропустили планові щеплення. Ми справді закликаємо всіх звернутися до педіатра або сімейного лікаря своєї дитини та ще раз перевірити та переконатися, що їхня дитина має всі щеплення,
– розповів лікар.

Гігієна

Багато типів інфекцій мають тенденцію до збільшення, коли діти повертаються до школи та дитячих садочків. Респіраторним інфекціям та шлунковому грипу можна добре протидіяти, якщо правильно мити руки. Доктор Раджапаксе пропонує залучити до цього навчання усю родину.

"Нагадуйте своїм дітям про те, коли вони мають мити руки і як це робити. Також дуже важливо, щоб батьки були хорошим взірцем для наслідування у запобіганні інфекціям", – сказав лікар.

Не заражайте інших

Якщо у вашої дитини з’являються симптоми інфекції, залиште її вдома, щоб не заразити інших. Лихоманка, нежить, кашель, біль у горлі – це причини, щоб проконсультуватися зі своїм лікарем та обговорити, чи безпечно повертати вашу дитину до школи.