Чому люди обирають неправильний розмір взуття

Зручність є одним з основних критеріїв при виборі нової пари взуття. У цьому часто й полягає проблема – розуміння комфорту в кожної людини може бути різним.

Також на тему Чому зранку не хочеться їсти

Наприклад, з дитинства у людини трохи спотворені уявлення про те, як має відчуватися взуття на нозі: вона звикла, що в деяких місцях тисне та натирає. І вже у дорослому віці продовжує орієнтуватися на свої дитячі спогади та не звертатиме уваги на дискомфорт – просто не знає, що може бути інакше.

Іноді неправильний вибір розміру взуття відбувається випадково. Наприклад, у магазині людина міряла взуття в тонких шкарпетках, а носитиме з більш щільними.

Чому розмір ноги може змінитися

З часом розмір ноги може змінюватися не тільки у дітей, а й у дорослих. Взуття може стати тісним із кількох причин:

  • Збільшення маси тіла. Під тиском ваги стопа може стати довшою або ширшою. Це відбувається внаслідок зміни структури зв'язок та сухожилля.
  • Вікові зміни. Наприклад, жировий прошарок, який пом'якшує вплив на нижнє склепіння стопи – забезпечує амортизацію, – з віком стає тоншим.
  • Розвиток деформацій стопи – вальгусна деформація великого пальця, зміни форми пальців стопи.
  • Вагітність, внаслідок якої відбувається розслаблення зв'язок стопи.

Зміни важко помітити, бо вони відбуваються поступово. День за днем людина адаптується до них. З цієї причини можна не звернути увагу на те, що взуття, в якому раніше було комфортно, не підходить.

Як підібрати взуття правильного розміру

Існує кілька лайфхаків, які можуть допомогти підібрати взуття потрібного вам розміру:

  1. Купуйте взуття в другій половині дня – до вечора, після навантаження, стопа може ставати трохи ширшою.
  2. Приміряйте взуття приблизно в тих шкарпетках, які носитимете. Наприклад, зимові черевики краще приміряти в щільніших вовняних шкарпетках.
  3. Вимірюйте довжину та ширину своїх стоп щоразу при покупці нового взуття – так ви точно помітите, якщо відбудуться якісь зміни.
  4. Походіть у взутті по магазину перед покупкою.
  5. Прикладайте устілку до стопи – так краще зрозуміти, підходить вам конфігурація взуття чи ні.

Чим небезпечний неправильний розмір взуття

Носіння невідповідного за розміром взуття може призвести до деформації пальців ніг, появи болючих відчуттів у стопах, формування натоптень, мозолів. Крім цього може виникати постійне почуття дискомфорту під час піших прогулянок.