Зокрема, Anywell пропонує передусім розібратись із глибшими причинами вашого песимізму.

Цікаво Неочікувана причина розвитку деменції: звичка, яка погіршує роботу мозку

Визначте, для чого вам негативні думки

Якщо майбутня подія здається негативною, подумайте, що дає вам таке переконання? Яка в тому ваша вигода?

Реалістичні очікування — хороший захист, коли мова йде про життєві рішення. Наприклад, якщо ви йдете на співбесіду з упевненістю, що вже отримали це місце, у разі відмови будете розчаровані.Разом з тим, негативістський погляд теж може погіршити ситуацію. Адже якщо ви постійно очікуєте провалу, шанси, що він станеться, ростуть.

Негативна установка може виглядати захистом від розчарування.

Втім, варто розуміти і приймати той факт, що розчарування трапляються, вони частина життя.

Дивіться на ситуацію об'єктивно

Песимістичне мислення може захоплювати розум і бути нав’язливим. Саме тому ви можете боятися звільнення і щодня тривожитися через це. Але зупиніть себе і подумайте, чи є у такого припущення реальні підстави. Слідкуйте за тим, чи справджуються ваші неприємні очікування. Якщо ні, швидше за все, ви мислите за шаблоном.


Не ставайте рабом свого поганого настрою / Фото Unsplash

Шукайте причини бути вдячними

Це один з кращих способів подолання труднощів. Саме вдячність може врятувати найважчий день, тиждень, місяць, рік чи навіть життя.

Також варто усвідомлено спостерігати за тим, що відбувається з вами впродовж дня, а до вечора знайти одну позитивну ситуацію, яка трапилася за добу і подякувати собі й світу за це.

Коли ви навчитеся звертати увагу на такі моменти і перестанете фокусуватися на тому, що не подобається, світ заграє іншими барвами.