Нове дослідження від Оксфордського університету вивчало неврологічні та психіатричні діагнози у понад 1,25 мільйона людей після діагностованої інфекції COVID-19, використовуючи дані з американської мережі електронних медичних записів.

Також на тему: У Великій Британії схвалили нову вакцину проти COVID-19: у чому її особливість

Психічні та неврологічні захворювання після коронавірусу

Виявилося що підвищений ризик тривоги та депресії спадає протягом двох місяців після COVID-19 і протягом усього 2-річного періоду ймовірність появи цих захворювань не більша, ніж після інших респіраторних інфекцій. Але діагнози багатьох неврологічних розладів (таких як деменція та судоми), а також психотичних розладів і "мозкового туману" продовжують ставитися частіше після COVID-19 протягом двох років.

Психічні та неврологічні розлади у дітей

Результати у дітей (до 18 років) показали схожість і відмінності з дорослими. Імовірність більшості діагнозів після COVID-19 була нижчою, ніж у дорослих, і вони не мали більшого ризику тривоги чи депресії, ніж діти, які мали інші респіраторні інфекції. Однак, як і у дорослих, у дітей, які одужують від COVID-19, частіше діагностують деякі захворювання, включаючи судоми та психотичні розлади.

Як впливають різні штами

Під час хвилі Дельта-варіанту спостерігалося більше неврологічних і психічних розладів, ніж під час попереднього варіанту Альфа. Хвиля Омікрону пов’язана з такими ж неврологічними та психіатричними ризиками, як і дельта.

Дослідження має кілька обмежень. Невідомо, наскільки серйозні або довготривалі розлади. Також неясно, коли вони почалися, оскільки проблеми можуть існувати деякий час до встановлення діагнозу.