Нова вакцина проти коронавірусу

Агентство з регулювання лікарських засобів і продуктів охорони здоров’я (MHRA) заявило, що схвалило вакцину для бустерних доз для дорослих після того, як було встановлено, що вона відповідає стандартам безпеки, якості та ефективності регулятора Великої Британії.

Також на тему: Прорив у лікуванні коронавірусу: знайшли нове антитіло, яке ефективне проти усіх штамів

Це перша така вакцина проти COVID-19, яку схвалив британський регулятор. Виконавчий директор MHRA Джун Рейн сказала, що дані клінічних випробувань показали, що щеплення викликає сильну імунну відповідь проти оригінального вірусу та штаму Омікрон і стане досконалим інструментом, оскільки вірус продовжує розвиватися.

Чому виникла потреба в новій вакцині

Хоча вакцини допомогли знизити кількість госпіталізацій і смертей від коронавірусу, який вперше з’явився в Китаї наприкінці 2019 року, поточні вакцини в основному спрямовані на більш ранні види захворювання.

У липні Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що пандемія "далеко не закінчилася" через поширення субваріантів Омікрон і скасування заходів контролю.

Як діє нова вакцина

Половина вакцини Moderna під назвою Spikevax bivalent Original/Omicron націлена на оригінальний вірус 2020 року, а половина – на варіант Omicron (BA.1).

У MHRA заявили, що вакцина також дає "хорошу відповідь" проти двох підваріантів Omicron, BA.4 і BA.5, які викликали хвилю нових випадків захворювання в Європі та Сполучених Штатах. У відомстві також повідомили, що вакцина мала такі ж "зазвичай легкі"побічні ефекти, як і оригінальний препарат Moderna.

В компанії заявили, що готові почати постачання перших доз протягом наступних кількох тижнів, але хто саме їх отримає, поки не повідомляється.