Відповідаємо одразу: чітких норм в тривалості сексу немає, ставлення до того, що вважається "нормою", залежить від особистих вподобань людини, фізіологічних особливостей та структури відносин.

Також на тему Як технології та роботи змінять секс

Скільки має тривати секс

У дослідженні вчені запитали сексологів, як довго має тривати секс із проникненням. Секс тривалістю в одну-дві хвилини фахівці визнали "надто коротким", а 13 – 30 хвилин – "надто довгим". "Достатнім" назвали секс від 3 до 7 хвилин, а "бажаним" – від 7 до 13 хвилин.

Як швидко кінчають чоловіки

Також в іншому дослідженні вчені попросили 500 пар засікати час сексу з початку проникнення до еякуляції протягом місяця. Результати були дуже різними: від 33 секунд до 44 хвилин. Але середня тривалість становила 3 – 7 хвилин. В обох дослідженнях секс оцінювали виключно з початку до кінця пенетрації. Тобто секс завершувався, коли під час проникнення оргазм отримував чоловік.

Через скільки часу настає оргазм у жінок

Вчені також вивчили час оргазму жінок. Виявилося, що їм у середньому потрібно 12 – 14 хвилин, щоб отримати оргазм. Тобто, якщо спиратися на висновки вчених, жінкам потрібно більше часу, ніж триває середньостатистичний статевий акт. При цьому 17% учасниць взагалі не отримували оргазм, а більшість зазначили, що лише проникнення їм недостатньо. Це підтверджує опитування Центру сексуального здоров'я США: лише 18% жінок досягають кульмінації під час пенетрації.

За словами експертів, деяким жінкам може знадобитися менше або більше часу, щоб отримати оргазм. Інші зовсім його не можуть отримувати, і це теж варіант норми.