Якщо до цього моменту ви не підбирали засоби для догляду за шкірою, а тепер ось зважилися, або якщо ви вибираєте косметику для вашого партнера, спочатку важливо визначити тип шкіри.

Також на тему: Як відновити шкіру після коронавірусу та що таке масакне

Типи шкіри

  • чутлива шкіра може поколювати й пекти після використання косметичних засобів;
  • нормальна шкіра – чиста, з вузькими порами, не відрізняється особливою чутливістю;
  • суха шкіра менш еластична, може тріскатися і лущитися;
  • жирна шкіра блискуча, з розширеними порами;
  • комбінована шкіра може бути сухою або нормальною в одних областях і жирної в інших, наприклад в Т-зоні (лоб, ніс і підборіддя).

Догляд за чоловічою шкірою

Для догляду за обличчям вам знадобиться очищуючий засіб і зволожувальний крем. У магазинах продають спеціальні засоби для чоловіків: вони відрізняються від жіночих засобів в основному тим, що багато продуктів спрямовані на розв'язання проблем з голінням і врослим волоссям, а також на боротьбу з підвищеною жирністю шкіри.

При виборі засобів для догляду важливо, щоб косметика підходила вашому типу шкіри й у неї був хороший склад. Звертайте увагу на маркування. Якщо у вас схильна до акне шкіра, пошукайте очищуючі й зволожувальні засоби з маркуванням "без олії" і "некомедогенний". Для чутливої ​​шкіри важливо підібрати м'які засоби без ароматизаторів.

Для вмивання вибирайте м'який засіб, який не містить спирт і скраб. Не використовуйте для вмивання губки або мочалки, щоб не пошкодити шкіру. Після застосування змийте засіб теплою водою, а потім сполосніть обличчя прохолодною водою, щоб звузити пори.

Щоденні процедури по догляду за собою можуть вплинути на шкіру обличчя. Для того, щоб не нашкодити шкірі:

  • обмежте час купання. Тривалий гарячий душ змиває не тільки бруд, але і шкірне сало, яке зволожує шкіру;
  • підберіть м'який гель для душу або рідке мило. Тверде мило містить луг і сильно сушить шкіру;
  • не витирати насухо. Після вмивання або миття обережно промокніть шкіру рушником, щоб на шкірі залишалося трохи вологи;
  • використовуйте зволожувальний крем, що підходить вашому типу шкіри.

Тривале перебування на сонці може викликати появу зморшок, пігментних плям і інші проблеми зі шкірою, а також підвищити ризик раку шкіри. Для щоденного догляду і захисту підберіть сонцезахисний крем з SPF не менше 15. Наносьте його щільним шаром і оновлюйте кожні дві години, або частіше, якщо ви плаваєте або сильно потієте. Намагайтеся не перебувати на сонці в небезпечні години (з 10:00 до 16:00), щоб не отримати опік.