В рамках масштабного дослідження вчені з Імперського інституту Лондона запросили сімох пацієнтів, яким не допомогли антидепресанти (уточнюється, що ці люди самі звернулися до дослідникам), і сімох здорових добровольців взяти участь в експерименті.

Читайте також: Противники вакцинації схильні вірити в абсурдні теорії

За правилами, в лабораторію їх повинен був супроводжувати родич або друг – щоб під час тріпу (час дії наркотиків) з людиною були не тільки психіатри, а й близькі люди. За учасниками спостерігали до і після прийому наркотику (у них брали численні аналізи).

Вчені також роздали піддослідним анкети, що визначають їх політичні погляди і ставлення до природи. Через тиждень, сім місяців і рік тестування повторили.


Галюциногенні гриби змінюють погляди людини

Вже через тиждень прийому психоделіків зміцнився "зв'язок пацієнтів з навколишнім середовищем" і більш дбайливе ставлення до природи.

За шкалою політичних поглядів учасники проявили себе менш авторитарними, ніж на старті експерименту. Ці результати збереглися і через рік. Що стосується депресії, через тиждень результат був вражаючим – пацієнти майже зрівнялися з контрольною групою. Однак згодом симптоми повернулися, але не в такій важкій формі, як раніше.

Автори роботи наполягають на подальших дослідженнях із залученням більшої кількості учасників. Вони також вважають, що психоделіки можуть використовуватися для придушення радикальних поглядів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.