Про це повідомляють науковці з Медичного факультету Єльського університету в журналі medicalxpress.

Також на тему: Через коронавірус люди все частіше зловживають алкоголем

Нові дані в три рази перевищують число відомих генетичних локусів ризику, пов'язаних з проблемним вживанням алкоголю,
– розповів Йоель Джоел Гелернтер, професор Фонду психіатрії та професора генетики й нейробіології Єльського університету.

Дослідження включає аналіз геному людей європейського походження, що містяться в чотирьох окремих біобанках або наборах даних. Вчені шукали спільні генетичні варіанти серед тих, хто відповідав критеріям для проблемного вживання алкоголю, включаючи розлад вживання алкоголю і вживання алкоголю з медичними наслідками. Вони є основними причинами безлічі медичних проблем в усьому світі.


Алкоголізм і психічні порушення / unsplash.com

Аналіз виявив 19 раніше невідомих незалежних генетичних факторів ризику вживання алкоголю і підтвердив 10 раніше виявлених факторів ризику.

Психічні порушення і алкоголь

Метааналіз даних біобанку також включав інформацію про генетичні фактори ризику ряду психічних розладів. Ця інформація дозволила дослідникам вивчити загальні генетичні зв'язки між проблемним вживанням алкоголю, депресією і тривогою.

Вчені також з'ясували, що виявлені ними фактори ризику передаються у спадок не лише на рівні мозку, але і в консервативних регуляторних областях генома (під час вживання алкоголю), які відповідають за певні біологічні функції.

Автори вважають, що виявлені ними генетичні чинники алкоголізму і пов'язані з ним медичні і поведінкові проблеми дозволять правильніше оцінити ризик вживання спиртного для кожної конкретної людини.