Вчені з Гарвардського університету презентували дослідження, що вказує на можливість виникнення проблем з ерекцією у любителів велосипедного спорту.

Також на тему Часта чоловіча проблема: симптоми та лікування простатиту

Вчені у своєму звіті підкреслили, що постійний тиск велосипедного сідла на область між чоловічими геніталіями та анусом може спричинити травму нервів і тимчасове уповільнення кровообігу в цій зоні, що в кінцевому підсумку може призвести до еректильної дисфункції.

Особливо схильні до цього ризику ті, хто проводить на велосипеді понад три години на тиждень. Однак, в іншому дослідженні прямого зв'язку між велосипедним спортом і проблемами з ерекцією виявлено не було.

Як зменшити ризик негативного впливу

Якщо вас турбують потенційні ризики, дослідники радять приділити увагу вибору відповідного велосипеда.

Поради від вчених включають:

  1. Форму сідла. Дослідження показали, що вузькі сидіння та сидіння з формою V-подібного носа можуть зменшити постачання кисню до статевого члена. Тому краще вибрати широке сідло з м'яким покриттям, здатним амортизувати ударні навантаження. Також рекомендується вибирати сидіння з довжиною носа, що не перевищує 6 сантиметрів;
  2. Висоту керма. Рекомендується встановити його нижче за сідло. Якщо кермо встановлено на одному рівні з сідлом або вище, це може підвищити ймовірність еректильної дисфункції;
  3. Тип велосипеда. Якщо вам не комфортно на звичайному велосипеді через біль у спині, шиї або інші проблеми, варто розглянути можливість використання лежачого велосипеда. У положенні лежачи подача кисню до статевого члена не зменшується, як при їзді традиційному велосипеді.

Коли звернутись до лікаря

Якщо після велосипедних поїздок ви відчуваєте поколювання або оніміння в області статевого члена, потрібно призупинити катання на проміжок від тижня до двох. Можна також робити перерви під час тривалих поїздок і використовувати велосипедні шорти з м'якою вкладкою для додаткового захисту промежини. І варто по можливості скоротити час, що проводиться на велосипеді, до трьох годин на тиждень.

Катання на велосипеді є корисним видом фізичної активності, тож не варто боятися цього. Головне – дотримуватися рекомендацій та бути уважними до свого здоров'я.

Користь велосипеда

Їзда на велосипеді впливає на фізичне та психологічне здоров'я: зміцнює імунну систему, знижує ризик серцево-судинних захворювань, допомагає боротися з депресією, тривожністю та зайвою вагою.

У тих, хто їздить на роботу на велосипеді, зменшує ризик смертності від різних причин на 41% нижчий, ніж у людей, які добираються до офісу на машині або громадському транспорті. Автори дослідження протягом п'яти років відстежували 263450 учасників.

Людей поділили на групи: пішоходи, автомобілісти, велосипедисти та змішані типи – люди, які поєднують піші та велосипедні прогулянки, а також автомобілісти, які іноді ходять пішки або катаються на велосипеді. Вчені враховували стать, вік, індекс маси тіла, здоров'я, спосіб життя, харчування, куріння, час фізичної активності.

Ось які результати отримали:

  • на 24% знижується ризик смертності від усіх причин у людей зі змішаним типом активності;
  • на 27% – у людей, хто ходить на роботу пішки;
  • на 41% – у тих, хто їздить на велосипеді.

Автори експерименту відзначають низку обмежень. Так, інформацію про пройдену відстань учасники повідомляли самі та могли спотворити дані. Крім того, вчені не стверджують, що досягти результату допомогла виключно їзда велосипедом.