Результати дослідження опублікували економісти Світового банку. Згідно з їхньою моделлю, 2019 року 5,5 мільйона дорослих померли від хвороб серця через вплив свинцю, 90% із них — у країнах із низьким і середнім рівнем доходу.

Дивіться також Розробили вакцину, яка позбавляє симптомів аутоімунних захворювань, включно з діабетом

Це в 6 разів перевищує попередню оцінку і становить близько 30% усіх смертей від серцево-судинних захворювань – основної причини смертності в усьому світі,
– ідеться і повідомленні.

Дослідники також кажуть, що 2019 року діти віком до 5 років втратили загалом 765 мільйонів балів IQ через отруєння свинцем в усьому світі, причому 95% цих втрат припадає на країни, що розвиваються. Це число майже на 80% вище, ніж передбачалося раніше.

За оцінками дослідників Світового банку, економічні витрати впливу свинцю 2019 року становили 6 трильйонів доларів, що еквівалентно 7% світового валового внутрішнього продукту.

Результати все ж потребують уточнень

Попередні дослідження вимірювали тільки вплив свинцю на серцеві захворювання, коли справа доходила до підвищення артеріального тиску. Але в новому аналізі дослідники вирішили врахувати безліч інших способів впливу свинцю на серце, наприклад, виникнення атеросклерозу, що може призвести до інсульту.

Водночас інші вчені дещо з пересторогою ставляться до цього дослідження. Вони вказали на сумнівну методологію, яку використовували під час побудови моделі. Фахівці додають, що взаємозв'язок між вмістом свинцю в крові та серцево-судинними захворюваннями ґрунтується на одному дослідженні, проведеному в Сполучених Штатах, і незрозуміло, чи можна використовувати його результати для оцінки в інших країнах.