Вчені також зазначили, якщо клінічні дослідження покажуть аналогічний ефект – це відкриття кардинально змінить ситуацію для пацієнтів з пухлиною підшлункової залози. Вони мають стартувати пізніше ще у 2021 році.

До теми Викликає метастази: назвали продукт, від якого потрібно відмовитись хворим на рак

Нове рішення вчених

Вчені придумали, як виправити ситуацію із лікування раку підшлункової залози. Річ у тім, що більш прогресивні методи лікування раку, такі як імунотерапія, досі не показували необхідної терапевтичної ефективності.

Гіпотеза лікарів

Імунотерапія використовує інгібітори (речовини, що сповільнюють чи зупиняє перебіг хімічних реакцій) контрольних точок PD-1 / PD-L1 . Вони спрямовані на допомогу Т-клітинам атакувати пухлину. Але в терапії пухлини підшлункової залози цього досягти не вдавалося. Тож, вчені припустили, що при цьому типі пухлини, можливо, існує інша "гальмівна" система, яка відключає Т-клітини.

Доклінічні експерименти підтвердили їхню гіпотезу. Виявилося, що при раку підшлункової залози білок PD-L1 не експресувався на високому рівні. Замість нього вчені ідентифікували інший білок, що активує рецептор Т-клітин. Так вони знайшли, що заважало у лікуванні цього типу раку.

Зверніть увагу Люди, які пережили рак, старіють значно швидше

Вражаючі результати

Подальші експерименти показали феноменальний результат – у 25% тварин пухлини повністю зникли без рецидиву надалі. Приблизно у половини мишей вчені відзначили зниження росту пухлини.

Тож невдовзі цей метод протестують на людях з пухлиною підшлункової залози. Лікування може прискорити той факт, що кожен з компонентів лікування вже окремо тестувався у людей.