Під час зустрічей співробітники ВООЗ обговорювали, як правильно "натиснути на Китай", щоб отримати детальну інформацію про пацієнтів з коронавірусом і не викликати при цьому гнів керівництва країни й не втратити доступ до інформації, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Associated Press.

На тлі скандалу Трамп оголосив, що США розривають взаємини з ВООЗ

Посилаючись на записи внутрішніх бесід у ВООЗ, видання зазначає, що в організації були незадоволені комунікацією китайської влади у січні. До прикладу, лабораторії уряду КНР оприлюднили геном вірусу аж після того, як інша лабораторія опублікувала його 11 січня на сайті, присвяченому вірусології.

Також в той період Китай близько двох тижнів не надавав детальну інформацію про стан пацієнтів та перебіг хвороби. Але в той самий час представники ВООЗ офіційно дякували владі Китаю за "швидку реакцію та негайне надання геному вірусу" і заявляли, що прозорість уряду вражає і "вища всяких похвал".

В AP наголосили, що насправді ж співробітники ВООЗ відчували сильну фрустрацію у зв'язку з тим, що у них немає необхідної інформації для боротьби з вірусом. Агентство повідомило, що таке публічне розхвалювання могло бути викликане бажанням отримати більше інформації про вірус.

Попри це, експерти ВООЗ були щиро вражені роботою китайських вчених з розшифровки геному коронавірусу.