Американські вчені розробили інструмент на основі штучного інтелекту, який оцінює знімки комп’ютерної томографії та прогнозує успіх чи невдачу застосування імунотерапії для лікування раку.

Читайте також: Рак грудей тепер можуть розпізнати за 5 років до появи симптомів

Штучний інтелект спрогнозує ефективність протиракової імунотерапії

Новий алгоритм на основі штучного інтелекту успішно передбачає, чи буде користь від коштовної процедури.

Штучний інтелект визначає пацієнтів з раком легень, які дійсно отримають користь від лікування, вартість якого оцінюють в суму майже 200 тисяч доларів на рік.

Принцип імунотерапії раку полягає в тому, що ліки допомагають власній імунній системі боротися з раковими клітинами. Такий прогресивний метод лікування пропонується для багатьох типів раку.

Однак, на практиці є всього 20% пацієнтів, які позитивно реагують на імунотерапію.

Тому, дуже важливо визначити попередньо, хто як відреагує на лікування, аби пацієнт отримав користь від лікування, а не просто витратив кошти на обстеження, – зазначив співавтор дослідження Анант Мадабхуши.

Текстура пухлини – показник ефективності лікування

Алгоритм аналізує знімки пухлини й оцінює зміни в текстурі, об’ємі та формі пухлини.

Зазвичай лікар приймає рішення опираючись лише на дані щодо розміру враженої ділянки.

Тепер вчені виявили, що зміна текстури пухлини є більш точним показником ефективності лікування.

Буває так, що через пошкодження судини вузлик всередині пухлини може виглядати більшим після лікування, однак терапія все ж спрацювала. Тому, тепер ми можемо це спрогнозувати, – зазначили дослідники.

Штучний інтелект показав хороші результати серед пацієнтів, які отримували лікувальні засоби. Це вказує на потенціал універсальності підходу. Припущення вчених будуть перевірені в наступних етапах дослідження.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.