Вчені з Університету Міннесоти проаналізували електронні карти хворих з 14 клінік на заході США і з 60 лікарень швидкої допомоги штату Міннесота. Всього у дослідження взяли участь 1 022 пацієнта, яких госпіталізували з 7 березня по 25 серпня 2020 року.
До теми У всьому винні сезонні коронавіруси: чому у літніх людей важчий перебіг COVID-19
Автори дослідження припустили, що розуміння фенотипу хворого здатне покращити результати лікування.
Пацієнти страждають від COVID-19 по-різному. Визначивши схожим чином уражені групи, ми не тільки можемо поліпшити розуміння процесів захворювання, а й надавати більш адресну допомогу пацієнтам, які перебувають у групі максимального ризику,
– заявили вчені.
3 фенотипи пацієнтів з COVID-19: у чому різниця
- Фенотип I. У таких людей результат хвороби несприятливий. У цих пацієнтів, які склали 23,1% під час дослідження, був найвищий рівень гематологічних, ниркових і серцевих патологій. Також серед цієї групи був найбільший відсоток людей з темним кольором шкіри, які не розмовляють англійською мовою.
- Фенотип II. Хвороба протікає нормальним чином. І саме такого типу пацієнтів було найбільше (613 людини або 60%).
- Фенотип III. Частка цих пацієнтів склала 16,9% (173 людини) і їм пощастило найбільше. Серед них був найнижчий рівень ускладнень і смертності. Але, попри це, у представників цієї групи відзначили найвищий показник респіраторних патологій, а ще на 10% вищий ризик повторної госпіталізації.