Команда документалістів зі студії Babylon'13 впродовж трьох років спостерігала за роботою Міністерства охорони здоров'я зі сторони та слідкувала за змінами медицини в Україні.

Читайте також: Новий етап медичної реформи: які зміни чекають на українців у 2020 році

Фільм "Діагноз" повинен з'явитися на екранах вже через декілька місяців.

Уляна Супрун – ексочільниця МОЗ
“У перші дні роботи в Міністерстві охорони здоров’я, коли знайомилися зі співробітниками та оглядала приміщення, у підвалі ми знайшли скульптуру Гіппократа. Вона була з розбитою рукою та стояла захаращена іншими речами обличчям до стіни. Це стало своєрідним символом того, що систему охорони здоров‘я потрібно повернути обличчям до людей. І ми почали це робити”.

Уляна Супрун додала, що Гіппократа відремонтували та розташували на вході міністерства, де він стоїть і нині.

Що встигла зробити Уляна Супрун та її команда

Уляна Супрун стала очільницею МОЗ 1 серпня 2016 року. За весь час свого перебування на цій посаді вона зробила чимало: розпочала медичну реформу, а також зуміла реформувати фінансування системи охорони здоров'я та розвиток системи громадського здоров'я.

Найголовніші досягнення:

  • запуск програми "Доступні ліки", на яку уряд виділив 500 мільйонів гривень;
  • старт єдиної кампанії "Лікар для кожної сім’ї" у квітні 2018 року, завдяки якій українці можуть самі обирати собі лікарів і підписувати із ними декларації.
  • Фінансування лікарень за ліжко-місце кожного пацієнта.

29 серпня Верховна Рада призначила міністеркою охорони здоров'я Зоряну Скалецьку, а Уляна Супрун написала заяву на звільнення з виконавиці обов'язків голови МОЗ.

Читайте також: ТОП-9 міфів про медичну реформу в Україні у коміксах

Трейлер документального фільму "Діагноз" про роботу колишнього МОЗ: дивитись відео

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.