Більшість форм втрати зору мають спільне джерело – порушення взаємозв’язку очей та мозку. В основі цієї комунікації є сотні білків, що генеруються нервовими клітинами сітківки.

Вчені з Університету Скріппса простежили за поведінкою багатьох типів білків і встановили загальну причину важких захворювань зору.

Читайте також: Про що говорить біла пляма в оці

"Розуміння транспортування білків із сітківки дуже важливе, оскільки це дозволяє зрозуміти особливості функціонування зорової системи", – пояснив керівник дослідження.

В майбутньому це допоможе точніше вивчати процеси, які відбуваються через пошкодження нервів і призводить до втрати зору.


Білки з нервових клітин ока передають зоровий сигнал на різні ділянки мозку

Сітківка транспортує білок у більш як в 30 різних областей центральної нервової системи. Команда вчених сконцентрувалась на двох основних – верхньому коллікулусу (аналізує рух в полі зору) і боковому ядрі колінного суглоба (аналізує форму видимих об’єктів). До недавніх пір кінцеве призначення цих білків було маловідомим.

Найважливішим аспектом дослідження є зоровий нерв, який причетний до багатьох тяжких захворювань ока. Спостерігаючи за поведінкою білків, вчені виявили їх в аксонах зорового нерва. До цього вважалось, що вони функціонують лише в оці.

"Ці білки зазвичай знаходяться в ядрі клітини, але ми виявили їх дуже далеко від ядра, що вказує на їх участь в комунікації очей і мозку", - сказав Кляйн.

Висновки вже привели вчених до нових областей вивчення зорової системи. Детальне уявлення про транспортування білків допоможе поліпшити їх функції та запобігти загибелі клітин, що ведуть до втрати зору.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.