Вчені досі не знали, чому так відбувається. Але нове відкриття не лише пояснює причину такого стрімкого стрибка, але й відкриває можливості для точної та ранньої діагностики швидко прогресуючої форми захворювання.

Актуально Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

Вчені з Кейсівського університету Західного резервного району здійснили важливий прорив у розумінні причин швидко прогресуючої форми хвороби Альцгеймера. До неї відноситься приблизно 10 – 30% від усіх випадків, при яких пацієнти помирають приблизно впродовж трьох років.

Команда проаналізувала зразки мозку 40 померлих від хвороби Альцгеймера пацієнтів. У близько половини з них хвороба прогресувала швидко.

У чому причина швидкого прогресування Альцгеймера

  • Виявилося, що в тих випадках, коли недуга прогресує швидко, ядра тау-білків (токсичних для нейронів білків, які накопичуються в головному мозку) мають різну форму та структурну організацію.
  • Також вчені встановили, що деякі неправильно згорнуті види тау можуть швидше реплікуватися.

Ми вперше встановили зв'язок між поведінкою тау-білка в пробірці та клінічною тривалістю захворювання,
– заявив співавтор роботи Іржі Сафар.

Висновки свідчать, що хворобу Альцгеймера потрібно класифікувати та лікувати кожну форму як окреме захворювання.

Тепер науковці планують розпочати використання методу у клінічній практиці, щоб на ранньому етапі виявляти людей з високим ризиком розвитку швидкої форми хвороби Альцгеймера. Ця інформація дозволить більш усвідомлено та оперативно підготуватися до стрімкого розвитку захворювання.