Вплив вірусів на імунітет
Автори дослідження вказують, що у всіх випадках розвивається хронічне запалення – стан, який робить великий внесок у розвиток багатьох хвороб.
Також на тему: Британський штам коронавірусу, який циркулює в Україні, небезпечний для дітей
Чи пов'язана вікова імунна дисфункція з вірусними інфекціями, залишається відкритим питанням. Дослідження на кшталт нашого починають давати на нього відповіді. Зараз відомо лише те, що як старіння, так і вірусні інфекції залишають глибокі та стійкі "позначки" на імунітеті,
– зазначили автори дослідження.
При гострих вірусних інфекціях організм зазвичай позбавляється від вірусу і виробляє антитіла проти інфекції. Але віруси на кшталт ВІЛ і HCV можуть зберігатися в організмі довго, люди часто не підозрюють про них. Фурман зазначив, що в різних країнах від 70% до 90% людей інфіковані цитомегаловірусом (герпесом).
Які віруси викликають хронічне запалення
- герпес;
- вітрянка;
- мононуклеоз;
- гепатит;
- ВІЛ.
Дослідження показало, що в інфікованих ВІЛ порушення імунної системи з'являються навіть з лікуванням протягом багатьох років. З вірусом гепатиту C справи йдуть інакше.
Сучасні методи терапії допомагають знищити його в організмі в 97% випадків. Після лікування порушений імунітет частково відновлюється. Автори дослідження виявили деякі молекулярні механізми, через які відбувається таке відновлення. Вчені вказують, що приклад гепатиту C вказує, що існує можливість поліпшення імунітету як при вірусних інфекціях, так і при старінні.